Lucie Polesná

Jsem lektorkou jógy a pomáhám lidem cítit se dobře ve svém těle.

Sama jsem si prošla onemocněním a pocitem beznaděje, jóga mi ukázala cestu ke zdravému tělu a spokojenému životu. S pokorou a radostí předávám své zkušenosti dál.

Ráda pomohou najít cestu i Tobě!

Něco o mně...

Jsem máma dvou skvělých dětí, spokojená žena, nadšená bylinkářka a kuchařka.

Ráda zahradničím, maluji a kreslím. Miluji tanec, přírodu, hory, les, procházky a chůzi na boso v ranní rose.

V neposlední řadě jsem nadšená lektorka jógy s hlavou a srdcem otevřeným učit se novým věcem. Dává mi smysl propojení jógy s ostatními životními oblastmi, proto se snažím žít propojena s přírodou a v dobrém vztahu ke všemu živému i neživému.

Moje životní cesta mě dovedla z Prahy do malé vesničky v pohraničí. Cesta je to náročná, ale velmi obohacující.

Proč zrovna jóga?

Před 10 lety mě závažné zdravotní obtíže dovedly k józe, ve stavu naprostého zoufalství jsem hledala jak si pomoci v oblastech, kde to klasická medicína nesvedla. Jógové učení mi pomohlo najít samu sebe a udalo mému životu nový směr. Pochopila jsem, že si svůj život mohu tvořit sama a převzala jsem zodpovědnost za své zdraví.

Aniž bych věděla, že něco hledám, tak jsem to našla.

Jóga se pro mě stala životní cestou, na které je stále co objevovat, líbí se mi, že vše co mě jóga učí lze uplatnit i mimo ásanovou praxi na podložce.

Můj příběh

Od studijních let mě provázely bolesti zad, první diagnóza zněla vyhřezlé plotýnky. Ale při prvním těhotenství se můj zdravotní stav zhoršil natolik, že jsem bolestí nemohla spát a téměř ani chodit. Takové ataky se v dalších letech opakovaly čím dál častěji, až jsem skončila na pár týdnů naprosto ochromená bolestí hospitalizovaná v nemocnici.

Další diagnóza padla pod názvem ankylozující spondylitida (Bechtěrevova nemoc). Jedná se o nevyléčitelné autoimunitní onemocnění, kdy vlivem zánětu dochází k postupnému a nevratnému srůstání páteře. V mém případě byla nemoc v dost pokročilém stádiu v nezvykle mladém věku.

Po letech trápení jsem si řekla, že takto žít nechci a začala se ještě intenzivněji věnovat zdravému životnímu stylu.

Na mé cestě k uzdravení mě intenzivně provázela jóga a stále je mou nedílnou součástí.

Díky józe jsem nalezla harmonii tělesnou a duševní. Vím, že osobní zkušenost je nepřenosná, zároveň věřím, že můj příběh může pomoci někomu, kdo se s bolestí zad potýká.

Když jsem tuto náročnou cestu zvládla já, věřím, že ji zvládnete i vy.

Jóga on-line

Jak probíhá moje lekce?

Pokaždé jinak, ale všechny mé hodiny spojuje terapeutický a respektující přístup, ať se potíme na dynamické hodině powerjógy, nebo hledáme nastavení svého těla na lekci pro zdravá záda.

Co to pro vás znamená? Nesoudit a nehodnotit se, jen být a naslouchat své intuici, na lekci jsem vždy všem ráda nápomocna. Všechny mé lekce zohledňují zdravý jógový pohyb, a proto se snažím každou lekci maximálně přizpůsobit dané skupině. Mým cílem je přinést více laskavosti, radosti a lásky do života lidí v mém okolí a toto poselství se snažím šířit i na hodinách jógy.

Mým přáním je přinést více laskavosti, radosti a lásky do života lidí v mém okolí a toto poselství se snažím šířit i na hodinách jógy.

Vzdělání

  • Vzdělání je nikdy nekončící cesta, na které je stále co objevovat.
  • Největší školou pro mě je mnohaletá praxe s klienty a pravidelná účast na školení jóga v rehabilitaci.
  • Ráda se ponořím do studia odborné literatury a nabyté poznatky pravidělně konzultuji s předními fyzioterapeuty a odborníky na pohyb.
  • Níže namátkou uvádím stručný výpis absolvovaných kurzů a školení.
jóga ve Frýdlantu

Instruktor Jógy-specializace Powerjóga (Václav Krejčík / Power Yoga Akademie- Vzdělávací program akreditovaný MŠMT)

Jóga pro zdravá záda (Mudr. Aneta Králová / Power Yoga Akademie)

Dětská jóga (Pavel Hájek / Power Yoga Akademie)

Hrudní páteř, rameno, krk (Věra Havlová / Elixír Akademie)

Cvičení na válci -Foam roller (Věra Havlová / Elixír Akademie)

Jóga proti stresu a napětí (Filip Klieštík / Power Yoga Akademie)

Pokročilý kurz jógy + (Václav Krejčík, Katarína Mikulandová, Filip Klieštík, Pavla Rožumberská / Power Yoga Akademie)

Jóga v rehabilitaci (Clive Farrelly, Martina Ježková)

Ashtanga jóga (MUDr. Pavla Rozmarová / FISAF)

Jóga pro těhotné (Ing. Dana Beierová / Power Yoga Akademie)

Malá Jóga (Mudr. Aneta Králová) cvičení jógy s onkologicky nemocnými dětmi, více o projektu na http://malajoga.com.

Jóga v rehabilitaci - pokročilí (Clive Farrelly, Martina Ježková)

Jógová terapie (Lenka Oravcová)

Moje cesta

Narodila jsem se v Praze v roce 1983. Povídání o svém dětství a o tom jak mě ovlivnilo, si nechám na jindy, to je na samostatný příběh. 🙂

Po absolvování gymnázia jsem moc nevěděla co dál, chtěla jsem cestovat a bavila mě biologie, tak jsem šla studovat Tropické zemědělství.

Tato životní etapa mě velmi ovlivnila, už jen to, že z pohledu ostatních to byl holý nesmysl studovat v Čechách tropické zemědělství. Všichni se strachovali, co pak budu dělat. Já si trochu myslela, že budu „zachraňovat svět“ na rozvojových projektech. V rámci psaní diplomové práce na téma Antioxidant activities of Peruvian medicinal plants, jsem měla možnost pobývat v peruánské Amazonii.

Jelikož první část mojí práce byla zaměřena na etnobotanickou studii rostlin používaných místními léčiteli, měla jsem možnost trávit čas se šamany v indiánských vesnicích. Tento zážitek pro mě byl velice intenzivní. Byla to jedinečná příležitost nasát místní klid a atmosféru. Vidět opravdový život, kdy jste přítomni tady a teď. Cítit všemy smysly moudrost indiánů. Tenkrát mě ta zkušenost úplně pohltila a začala jsem být opět citlivější k nastavení společnosti, ve které žijeme, která je často v rozporu s lidskou bytostí a vede nás k naprostému odpojení od sebe sama.

Lucie Polesná Peru

Po úspěšném obhájení diplomové práce jsem se rozhodla svoje znalosti a zkušenosti prohloubit dále doktorským studiem na téže fakultě. Jenže v průběhu prvního ročníku doktorátu jsem otěhotněla a než jsem se stihla vrátit, čekala jsem druhé miminko. Tímto moje „kariéra“ začala stagnovat. Přesto jsem brala jako samozřejmé vrátit se na univerzitu a zároveň jsem v té době začala učit jógu. Jako dítě z rodiny zaměřené na vzdělání mě nenapadlo, že by to mohla být moje životní cesta.

Jenže během mateřství a vlivem jógy se mi ještě více upevnily zásadní životní hodnoty a postoje a už jsem se nemohla ztotožnit se stylem výzkumu tak, jak jsem k němu byla vedena, a proto jsem již natrvalo ze školy odešla.

V současné době se kromě péče o rodinu věnuji výuce jógy, seberozvoji a sebevzdělávání. Cítím, že mě to těší a naplňuje.

Užívám si chvíle strávené s klienty vzájemnými rozhovory, stejně tak, jako energii, kterou společně na lekcích tvoříme.

Potkat se můžeme na individuálních lekcích, workshopech, jógových pobytech v Čechách i zahraničí, nebo v některém z mých on-line kurzů.